Adrian R. - podejrzewany o udział w strzelaninie przed barem w Gubinie, jest już w rękach Policji. Aktualnie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, wspólnie z Policją weryfikuje jego udział w zajściu.

Mężczyzna został zatrzymany we środę w Poznaniu, podczas wspólnej akcji lubuskich i wielkopolskich policjantów.

19 grudnia, około godziny 18. miało miejsce zatrzymanie 33. letniego Adriana R.

Mężczyzna jest osobą podejrzewaną o udział w strzelaninie, do której doszło w ubiegłym tygodniu przed jednym z barów w przygranicznym Gubinie.

Kule trafiły wówczas dwóch mężczyzn. Jeden z nich doznał powierzchownych obrażeń, drugi jednak w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Z uwagi na charakter sprawy do działań związanych z zatrzymaniem sprawcy, który miał posłużyć się bronią włączone zostały służby kryminalne w całym regionie.

Policjanci pod nadzorem Prokury Okręgowej w Zielonej Górze poszukiwali podejrzewanego o udział w strzelaninie również poza terenem województwa lubuskiego. Tak szeroko prowadzone działania przyniosły zamierzony efekt.

Po ustaleniu, że typowany mężczyzna przebywa na terenie wielkopolski, policjanci dokonali zatrzymania. Adrian R. został ujęty w chwili, gdy opuszczał jedno z centrów handlowych na Piątkowie.

Mężczyzna nie przypuszczał, że zostanie odnaleziony przez policjantów w centrum dużego miasta.

Adrian R. przewieziony został do Zielonej Góry. Tam zaplanowano czynności z jego udziałem, które przeprowadzone zostaną przez Prokuratora Okręgowego.

Śledczy szczegółowo przeanalizują jego udział w zajściu. W przypadku gdy materiał procesowy potwierdzi opisane przypuszczenie, zatrzymanemu mężczyźnie grozić będzie kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

--
Korespondencja, podkom. Sławomir Konieczny.