Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Szamotułach i komisariatu we Wronkach ustalili i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia oraz doprowadzenie do innej czynności seksualnej. Mężczyzna po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów, decyzją sądu został osadzony w areszcie.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca we Wronkach przy ulicy Jana Pawła II.

Policjanci z komisariatu we Wronkach po otrzymaniu zgłoszenia o napaści na tle seksualnym na młodą kobietę udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili rysopis, po czym rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Do pracy nad sprawą zaangażowano także funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego komendy powiatowej policji w Szamotułach. W trakcie pracy operacyjnej, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Wronek, karany już wcześniej za podobne przestępstwo.

Po zebraniu materiałów dowodowych został przesłuchany przez prokuratora. Mężczyźnie postawiono zarzut dokonania innej czynności seksualnej oraz usiłowania zgwałcenia, działając przy tym w warunkach recydywy. Sąd Rejonowy w Szamotułach zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Za usiłowanie zgwałcenia polskie prawo przewiduje do dwunastu lat pozbawienia wolności, natomiast za dokonanie innej czynności seksualnej do lat ośmiu.