Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Ugodził on nożem swoją konkubinę. W wyniku obrażeń 54-letnia kobieta zmarła. Sad Rejonowy w Turku na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za czyn, który popełnił, grozi mu kara do 25 lat więzienia.

O zdarzeniu dyżurny komendy w Turku został powiadomiony przez załogę Pogotowia Ratunkowego. Zgodnie z ich słowami, w jednym z mieszkań w Turku, podczas awantury, mężczyzna ugodził nożem kobietę. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, w mieszkaniu ujawnili zwłoki 54-letniej kobiety z raną kłutą. W lokalu zastali także ratowników medycznych, którzy wcześniej prowadzili reanimację ugodzonej nożem kobiety.

W mieszkaniu policjanci zastali również konkubenta zmarłej kobiety, 43-letniego mieszkańca Turku. Był pod wpływem alkoholu. Mundurowi podczas badania trzeźwości stwierdzili, że mężczyzna ma 2,34 promila alkoholu organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Turku 25 marca br. na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności.

--

Inf. prasowa Policji