Wymiar SprawiedliwościProkuratura Rejonowa Poznań - Grunwald nadzoruje śledztwo w sprawie zamordowania 28. letniej poznanianki, której zwłoki ujawniono niedzielę w parku Sołackim.

Sylwia J. została zamordowana 19 marca br. Zwłoki dziewczyny ujawnił mężczyzna spacerujący w parku. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, podczas których jednoznacznie ustalono, że do śmierci kobiety przyczyniły się inne osoby.

Na ciele kobiety ujawniono kilkanaście ran ciętych i kłutych, podbiegnięcia krwawe oraz na znacznej powierzchni ciała oparzenia IV stopnia. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że obrażenia powstały na życia pokrzywdzonej, a przyczyną zgonu była utrata krwi.

W trakcie prowadzenia intensywnych czynności zmierzających do ustalenia sprawcy lub sprawców zabójstwa, wieczorem 22 marca do Straży Miejskiej zgłosiła się Magdalena S. z informacją na temat zabójstwa. Przyznała przy tym, że brała udział w zdarzeniu.

23 marca br. Magdalena S. i jej znajomy Ryszard N. usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa Sylwii J. Podejrzani przyznali się do udziału w zdarzeniu, wzajemnie siebie obciążając winą za zabójstwo.

Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

--
Źródło: Biuro prasowe PO w Poznaniu