W poniedziałek, 09 listopada zmarł ks. kanonik Zdzisław Przybysz - wieloletni proboszcz parafii pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie - jednocześnie kustosz jednego z najstarszych kościołów drewnianych w Europie. W ubiegłym roku, dekretem biskupa Lityńskiego, ks. Przybysz został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze.

Ksiądz Zdzisław Przybysz posługę proboszcza parafii w Kosieczynie (gm. Zbąszynek) objął w 2003 roku. Przez długie lata opiekował się parafialnym, zabytkowym kościołem. W 2007 roku nadzorował remont dachu kościoła. Wtedy odkryto historyczne freski. Ówcześnie, z powodu uszkodzeń nie nadawały się do odnowienia. Prace remontowe wznowiono po czterech latach.

Ks. kan. Zdzisław Przybysz urodził się 1964 roku w Gorzowie Wlkp. Posługę proboszcza parafii pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kosieczynie objął w 2003 roku. Przez wiele lat pełnił też obowiązki dziekana dekanatu babimojskiego. W 2019 roku dekretem biskupa Tadeusza Lityńskiego został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze.

Obecnie w sprawie uroczystości pogrzebowych trwają ustalenia z rodziną zmarłego. Termin uroczystości zostanie podany w specjalnym komunikacie na stronie internetowej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - zapewnił naszą redakcję rzecznik kurii, ks. Andrzej Sapieha.