Mały Zgon to nowy serial kryminalny w reżyserii Juliusza Machulskiego, którego premiera przypada w dniu kobiet, ósmego marca. Plakaty przypominające klepsydrę, rozwieszone w Poznaniu i innych miastach w kraju mogły kojarzyć się z nietypową akcją społeczną.

Treść plakatu - Mały Zgon nastąpi ósmego marca w formie klepsydry jest dość prowokująca i mogła kojarzyć się z nietypową akcją społeczną, zwracającą uwagę na świętowanie Dnia Kobiet, sowicie zakrapiane alkoholem. Po takiej uroczystości, często następuje "mały zgon", najczęściej u panów.

Mały Zgon to nazwa miejscowości, w której rozgrywa się akcja nowego serialu kryminalnego przeplatanego odrobiną czarnego humoru. "Mały Zgon" ma zabrać widzów w porywającą, kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, rodzimych gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróżów prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.

Mimo, że nie o akcję społeczną chodziło, panowie pamiętajcie. W święto Pań, ostrożnie z alkoholem.