Po manifestacji na ulicach miasta, grupa aktywistów za pomocą wiązki laserowej zaprezentowała symbol "Strajku Kobiet" na pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie. Chwilę później, uczestników akcji wylegitymowała świebodzińska policja, nakazując przy tym wyłączenie projektora.

W świebodzińskiej manifestacji uczestniczyło blisko dwieście osób. Uczestniczki spotkały się przed ratuszem, a następnie przy wsparciu mężczyzn przemaszerowały z transparentami głównymi ulicami miasta. Podobnie kierowcy, pomimo nieprzejezdnych ulic wsparli protestujące kobiety rytmicznie trąbiąc i skandując hasła domagających się praw kobiet.

Wieczorem, po manifestacji grupa aktywistów za pomocą wiązki laserowej zaprezentowała symbol "Strajku Kobiet" na pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie. Chwilę później, uczestników akcji wylegitymowała świebodzińska policja, nakazując przy tym wyłączenie projektora. W trakcie legitymowania i rozmowy aktywistów z policjantami, światło lasera zostało obniżone

Strajk Kobiet jest polskim ruchem społecznym. Powstał we wrześniu 2016 roku i został zawiązany w proteście wobec odrzucenia przez Sejm RP projektu ustawy „Ratujmy kobiety” i jednoczesnego skierowania do prac w komisji projektu „Stop aborcji”. W tym roku Ruch sprzeciwia się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji, zaznaczając przy tym, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru.

Wydarzenie, które wywołało już sporo emocji, można skomentować na profilu Gazety Świebodzińskiej w serwisie społecznościowym Facebook.