W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na personel pielęgniarski, w szamotulskim szpitalu stworzony został program stypendialny, dzięki któremu osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie w kierunku pielęgniarskim mogą zrobić to całkowicie bezpłatnie.

- Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przystąpienia do programu. Sfinansujemy pełny trzyletni cykl studiów licencjackich lub przyznamy stypendium, a w zamian oferujemy stałą i bezpieczną pracę w naszym szpitalu z atrakcyjnym wynagrodzeniem i możliwościami awansu. Oczywiście w zamian za opłacenie edukacji będziemy oczekiwali czasowego związania się umowa z naszym zakładem pracy - zaznacza Remigiusz Pawelczak, dyrektor szpitala w Szamotułach.

Oferta kierowana jest do kobiet i mężczyzn: aktualnie kształcących się studentek i studentów kierunku pielęgniarskiego lub opiekunek i opiekunów medycznych lub ratowników medycznych.

Chęć do przystąpienia do programu można zgłosić elektronicznie wysyłając e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., można też skontaktować się telefonicznie pod numerem 61 29 27 115 lub 61 29 27 101.