Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują Marcina W. podejrzewanego o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

Wieczorem, 29 marca na terenie powiatu międzychodzkiego doszło do podwójnego zabójstwa. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze w miejscowości Muchocin. W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady.

Policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia. W międzyczasie policjanci otrzymali informację o drugim zabójstwie. W mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Międzychodzie znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw, poszukiwany 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu.

Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze zostali zaangażowani dodatkowo policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego) a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek Policji na terenie Wielkopolski.

Osoby, które widziały poszukiwanego Marcina Wolfa lub znają jego miejsce pobytu, proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.