W środę, 7 października 2015r. około godziny 6:05, ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą nagle zjechał na pas oddzielający nitki autostrady i uderzył w barierę odgradzającą pasy ruchu. Do wypadku doszło na 120 kilometrze autostrady A2, na wysokości miejscowości Kuślin.

W wyniku uderzenia w barierę uszkodzeniu uległy zbiorniki paliwa, z których wylało się około 350 litrów paliwa. W następstwie tego wypadku uszkodzone zostały dwa koła Volkswagena Pasata, który najechał na porozrzucane elementy uszkodzonej ciężarówki. Na szczęście poza uszkodzonymi samochodami, zniszczonej bariery i rozlanego paliwa, żadnemu z kierowców nic się nie stało.

W pierwszej kolejności działania zadysponowanych zastępów z JRG Nowy Tomyśl i OSP Kuślin polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w ciągniku siodłowym oraz na ograniczeniu wycieku oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników. W dalszej kolejności strażacy przystąpili do przepompowania pozostałego paliwa w zbiornikach do podstawionych beczek i z służbami autostradowymi do zneutralizowania powierzchni jezdni i usunięcia uszkodzonych elementów bariery poza drogę. Wypadek spowodował znaczne utrudnienia w ruchu kołowym na autostradzie.

--
Inf. prasowa, fot. KP PSP Nowy Tomyśl