Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 12 listopada w Kargowej na odcinku drogi krajowej nr 32 między Sulechowem, a Wolsztynem.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godziny 16.40 na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, samochód dostawczy marki Dacia Dokker prowadzony przez 37-letniego mieszkańca gminy Wolsztyn śmiertelnie potrącił przechodzącą przez pasy 82-letnią kobietę. Piesza przechodziła przez pasy patrząc w kierunku jadącego pojazdu. Kobieta była ubrana na czarno, co mogło utrudnić zauważenie poszkodowanej podczas jazdy oraz zapadającego zmroku i padającego w tym czasie deszczu. Pomimo reanimacji podjętej przez obsługę karetki pogotowia, kobieta zmarła na miejscu wypadku.

Na miejscu zdarzenia, policja pod nadzorem prokuratora dokonała oględzin miejsca wypadku i ciała poszkodowanej. Do dalszych oględziz zabezpieczono pojazd kierującego. Badanie alkometrem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Dodatkowo pobrano od kierowcy krew pod kątem badań na obecność substancji odużających. Kierującego procesowo zatrzymano jako sprawcę wypadku.