Połączenia, przepływy, relacje to wystawa przedstawiająca świat pełen emocji i abstrakcji. Autorką prac jest Dorota Łapa-Maik, która zaprasza wszystkich w podróż pełną ekspresji. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lipca w Galerii u Jezuitów i Pracowni Działań Twórczych w Poznaniu.

- Malując podążam za pojawiającymi się odczuciami i potrzebami. Moje obrazy to efekt samego faktu bycia żywą, myślącą i czującą istotą, która doświadcza zachwytu, zdumienia, przyjemności i radości, ale też upływu czasu, utraty, bólu, lęków i ograniczeń - zaznacza artystka.

Prace artystki to malarstwo związane z określonymi momentami w życiu autorki, które wyrażone są różną gamą kolorów - raz pełną subtelnych niuansów, innym razem ekspresyjną i śmiałą. Dorota Łapa-Maik podkreśla, że na płótnie poszukuje synergii kształtów, dźwięków, kolorów i ruchu.

Wystawa „Połączenia, przepływy, relacje” trwać będzie od 16 do 29 lipca. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 16 lipca o godz. 19.00 w Galerii u Jezuitów i Pracowni Działań Twórczych w Poznaniu, przy ul. Dominikańskiej 10.

Dorota Łapa-Maik ur. w 1971 roku w Poznaniu. Maluje i fotografuje. Interesuje się holistycznym podejściem do człowieka, pracą z ciałem, treściami podświadomymi, swobodną ekspresją. Brała udział w licznych warsztatach i kursach z dziedzin sztuki i psychologii (m.in. na festiwalu fotograficznym Rencontres d’Arles, czy w European Cultural Academy w Wenecji. W 2019 roku, w ramach programu głównego Cracow Art Week KRAKERS, zorganizowała swoją pierwszą indywidualną wystawę malarską „Dalekie wyprawy wewnętrzne” (Fundacja Tytano, Dolne Młyny, Kraków). Na początku br. wzięła udział w wystawie zbiorowej „Czekając na wiatr - artyści wobec smogu” w CSW „Solvay”.

Inf. prasowa, fot. Alex Czyba