Policjanci w czerwcu br. zakończyli śledztwo w sprawie oszustw przy świadczeniu usług transportowych. W toku postępowania ustalono, ze oszuści narazili pokrzywdzonych na straty ponad pół miliona złotych. Trzem podejrzanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

Czynności poznańskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu pozwoliły na ustalenie, że w okresie od maja do czerwca 2013 roku na terenie miasta Poznania, a także powiatów ościennych trójka mężczyzn dokonała ośmiu oszustw. Działając na niekorzyść kilku firm narazili je na szkodę ponad pół miliona złotych.

Sprawcy za pośrednictwem internetowej giełdy transportowej wyszukiwali różnego rodzaju ładunki do przewozu. Najczęściej były to wyroby alkoholowe i spożywcze. Następnie po kontakcie ze spedytorami przyjmowali zlecenie na odbiór towaru. Ładunek, który pobierali na podstawie sfałszowanych dokumentów nigdy nie trafiał do odbiorcy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, za oszustwa znacznej wartości zarzuty usłyszało trzech mężczyzn, czwarty odpowie za paserstwo. Wobec podejrzanych Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze.

Mężczyznom na poczet naprawiania szkody zabezpieczono mienie o wartości 400 tysięcy złotych. Towar warty ponad 100 tysięcy złotych udało się odzyskać.

--
Inf. prasowa Policji