Wypadek w Poźrzadle - fot. Straż ŚwiebodzinSąd Rejonowy w Świebodzinie podał do publicznej wiadomości wyrok w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w styczniu ub. roku na drodze krajowej nr 2 (Poznań - Świecko) z udziałem pijanego kierowcy. W wypadku zginęły cztery osoby. Sprawca wypadku przeżył.

Wyrok opublikowano na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze - ma spełniać prewencyjną rolę zakreśloną przez przepisy kodeksu postępowania karnego. Podobne działania prewencyjne prowadzi Autofederacja - organizacja zrzeszająca polskich kierowców.

Jednym z działań jest realizacja projektu "Bezpiecznie - chce się żyć!", którego ambasadorką jest Agnieszka Zydroń.


Sąd zdecydował o publikacji wyroku przez okres trzech miesięcy. Treść zamieszczono na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Pijani kierowcy stali się plagą polskich dróg. Każdy z nich jest potencjalnym mordercą.., co niektórzy stają się nimi naprawdę.

By przeciwdziałać temu zjawisku, do walki z pijanymi kierowcami przystąpiła Autofederacja - organizacja zrzeszająca polskich kierowców, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Działania organizacji wspiera Agnieszka Zydroń - ambasador Autofederacji.

- Jak wiecie walczymy z pijanymi kierowcami i o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jest to szczególnie istotne przed wakacjami, gdy ruch na naszych drogach jest wzmożony - czytamy na stronie internetowej Autofederacji.

Dla Autofederacji bezpieczeństwo kierowców jest najważniejsze. Organizacja wspiera edukację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, organizuje imprezy motoryzacyjne, sportowe i kulturalne, podczas których przewodnim motywem jest bezpieczeństwo.  Angażuje się także w ogólnopolskie akcje społeczne.

"Przejdź na jasną stronę drogi" to jedna z akcji realizowanych przez AF przy współudziale Fundacji "Marsz Zebry" i Agnieszki Zydroń. Ostatnia impreza miała na celu przybliżenie młodszemu pokoleniu problematyki bezpieczeństwa na polskich drogach.

Czytaj również...