Agenci CBA z Delegatury w Poznaniu, wspólnie z Żandarmerią Wojskową i Służby Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymali dwóch oficerów – pułkownika służącego w warszawskim Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownika – komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.
Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko.
Obecnie funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca ich zamieszkania i pobytu żołnierzy, a także pomieszczenia służbowe. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.
—
Informacja prasowa CBA